31 marca, 2021

Budowa garażu w bryle domu — o czym warto pamiętać?

bramy

Budowa domu to przedsięwzięcie, które zawiera wiele etapów i elementów. Oczami wyobraźni widzi się przytulny salon, wypełnioną zapachami kuchnię, wygodną sypialnię.

Tymczasem ważnym elementem każdego domu jest również garaż. O czym warto pamiętać, budując garaż w bryle domu?

Bramy garażowe
Bramy garażowe

Garaż budowany w bryle domu to nie tylko bezpieczne miejsce dla samochodu, które ochroni go przed kradzieżą czy złymi warunkami atmosferycznymi, ale także doskonały schowek na narzędzia, rowery, sprzęty i meble ogrodowe, a nawet spiżarnia. To dodatkowa przestrzeń, która może niezwykle ułatwić życie, dlatego jego budowę w bryle domu warto zaplanować już na samym początku.

Funkcjonalny garaż powinien odpowiadać konkretnym potrzebom. Powinien być na tyle duży, aby pomieścić nie tylko samochody, ale także dodatkowy sprzęt, a także pozwolić na swobodne poruszanie się po nim. Poza tym powinien być ocieplony, posiadać izolację akustyczną, zabezpieczenie przed przenikaniem gazów do pozostałych pomieszczeń domu i zapewniać stałą wymianę powietrza (konieczna jest więc instalacja wentylacji), posiadać instalację przeciwpożarową oraz spadki do kanalizacji. Musi być oczywiście na tyle duży, żeby zmieścił się w nim samochód. Od jego głębokości będzie również zależał także wybór bramy garażowej. Chcąc zamontować w garażu bramę segmentową trzeba pamiętać o tym, że będzie się ona poruszała wzdłuż prowadnic, które zaś zamontowane zostaną pod sufitem. Potrzebna jest zatem odpowiednia ilość miejsca.

Pamiętaj! Aby wjazd do garażu był jak najprostszy i nie wymagał wielu manewrów, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak ukształtowanie terenu, kształt działki, miejsce wjazdu na posesję oraz rodzaj bramy i odpowiednio zaplanować położenie garażu. Garaż w bryle domu wymaga również odpowiedniej bramy.

Właściwy projekt pozwoli nie tylko na umiejscowienie garażu we właściwym miejscu, ale także zaoszczędzić miejsce na działce, co dla wielu może być bardzo istotne. Dodatkowa przestrzeń nad garażem to z kolei świetna okazja do zaaranżowania pokoju, czy pomieszczenia gospodarczego, ale także tarasu.

Garaż w bryle domu

Garaż w bryle domu wymaga również odpowiedniej bramy. Zgodnie z przepisami brama garażowa powinna mieć co najmniej 2,3 m, szerokości oraz co najmniej 2 m wysokości w świetle. Poza aspektami technicznymi oraz wspomnianej wcześniej głębokości, warto pamiętać o aspekcie estetycznym i dopasować jej wygląd do elewacji i stylu domu.

W Eko-Okna polecamy również inne, trwałe i ekonomiczne rozwiązanie, czyli bramy rolowane. Można je dostosować do konkretnych wymiarów, a dzięki palecie 18 klasycznych kolorów dopasować do każdej estetyki. Brama może zostać wyposażona w otwory wentylacyjne oraz przeszklenia, które pozwolą na przepływ powietrza i doświetlenie pomieszczenia. Możliwość sterowania manualnego i automatycznego, a także połączenia z systemem domu inteligentnego sprawiają, że jest to wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie.

Bramy segmentowe Infiniti Premium to natomiast nie tylko możliwość dopasowania wielkości bramy do indywidualnych potrzeb, ale również swoboda wyboru klasycznej i niestandardowej kolorystyki bramy do elewacji domu dzięki paletom RAL i Aluplast. To praktyczne rozwiązanie wyposażone w napęd automatyczny i akumulator awaryjny. Dzięki dodatkom z serii Somfy brama może stać się elementem inteligentnego domu i otwierać się za pomocą pilota, klawiatury numerycznej, ale także geolokalizacji. Wybór jednego z trzech dostępnych pakietów sprawi, że brama Infinity zapewni styl, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Polecamy również linię produktów All in One Design, na którą składają się okna, rolety, drzwibramy garażowe zaprojektowane w spójnej stylistyce.

Chcesz, aby brama do Twojego garażu była nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna i gotowa na wprowadzenie nowych technologii? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy przedstawią Ci dostępne opcje i zaproponują właściwe rozwiązanie.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.