25 kwietnia, 2022

Samozamykacz do furtki - wygoda i bezpieczeństwo

ogrodzenia

Samozamykacz
Samozamykacz

Coraz więcej właścicieli posesji wyposaża swoje furtki w mechanizm samozamykający. Z czego wynika ich rosnąca popularność? Jakie cechy powinien spełniać dobry samozamykacz?


Furtka jest na pierwszej linii ochrony posesji przed wtargnięciem niepożądanych osób. Samozamykacze zwiększają nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort korzystania z ogrodzenia. W ofercie Eko-Okna S.A. znajdują się samozamykacze Locinox Lion. Są to znane na rynku produkty najwyższej jakości, kompatybilne ze wszystkimi naszymi ogrodzeniami.

Zalety samozamykaczy do furtek

:

alt

Stała prędkość zamykania

Bardzo ważna jest stała prędkość zamykania niezależnie do warunków pogodowych. Kiedy furtka zamyka się zbyt wolno istnieje ryzyko wydostania się na zewnątrz np. psa. Z drugiej strony zbyt szybkie zamknięcie ciężkiej furtki może stanowić zagrożenie np. dla dzieci. Samozamykacze eliminują ryzyko uderzenia wchodzących osób przez skrzydło furtki - zaznacza Paweł Piasecki, Product Manager Ogrodzeń Aluminiowych i Stalowych w Eko-Okna S.A.

Firma Locinox opracowała system aktywnej adaptacji temperaturowej Activ-Thermal-System, dzięki któremu niezależnie od temperatury otoczenia samozamykacz zamyka się w podobnym czasie. Tłoczek wykonany jest z inteligentnego tworzywa, które kurczy się szybciej niż ciecz robocza. Kiedy przy niższych temperaturach olej staje się bardziej lepki, tłoczek kurczy się, co umożliwia dodatkowy przepływ wokół i niweluje efekt zwolnienia pracy samozamykacza.

Trwała obudowa w dowolnym kolorze

Samozamykacze Locinox posiadają obudowę z aluminium anodowanego malowaną proszkowo, co chroni ją przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Zapewnia to ochronę przed wiatrem, kurzem i wodą. Mechanizm zabezpieczają dodatkowo uszczelki osiowe, gwarantując długą pracę przez lata użytkowania furtki.

Ogrodzenie domu jest jego wizytówką. Ważny jest wygląd nie tylko ogrodzenia, ale i akcesoriów. Możemy pomalować obudowę samozamykacza na dowolny kolor np. identyczny z kolorem ogrodzenia - zaznacza Paweł Piasecki.

Samozamykacz - Dokładność i precyzja

Część osób woli szybkie zamykanie, inni z kolei preferują wolne działanie mechanizmu samozamykacza. Prędkość można w łatwy sposób wyregulować zgodnie z wymogiem klienta - tłumaczy Paweł Piasecki.


Dodatkowo funkcja końcowego domyku pozwala przyspieszyć zamknięcie furtki, dzięki czemu użytkownik będzie spokojny, że została ona prawidłowo zamknięta. Funkcję tę może wyłączyć. W zamknięciu furtki nie przeszkodzi nawet silny wiatr, ponieważ niezbędną moc zapewnia potężna sprężyna skrętna.

Akcesoria do ogrodzeń

Oprócz samozamykaczy ogrodzenia można wyposażyć w szereg innych akcesoriów, które pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale też dekoracyjną. Videodomofony, skrzynki na listy, napędy, fotokomórki, lampy sygnalizacyjne i oświetlenie LED to tylko niektóre dodatki w ofercie Eko-Okien.

Udostępnij

Zobacz również

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych