Dealer Panel
Dealer Panel
Konfigurator
Konfigurator
Youtube
Youtube
LinkedIn
LinkedIn
Facebook
Misja, wizja, cele

Eko-Okna to jeden z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Tym, co wyróżnia nas pośród konkurencji jest wieloletnie doświadczenie, ciągły rozwój, a także umiejętność dostosowania oferty do oczekiwań klientów i zmieniających się trendów.

Wielomilionowe inwestycje w park maszynowy, doświadczenie oraz wielojęzykowa kadra sprawiają, że z roku na rok rośnie nasza siła eksportowa. Skutecznie prowadzimy ekspansję na rynki europejskie. Wykraczamy również poza granice starego kontynentu.

Jakość naszych produktów oraz podejmowane przez nas działania zyskują uznanie klientów na całym świecie. Dotychczas udało nam się stworzyć potężną sieć sprzedaży, którą nieustannie rozbudowujemy.

 
od1998roku w branży stolarki otworowej
Doświadczenie
  
35
rynków
eksportowych
Rozwój
  
14000partnerów handlowych
Zaufanie
 
Nasze atuty
Stabilna firma

 

Stabilna firma

Nasza firma jest doceniana zarówno przez polskich jak i zagranicznych klientów. Jako lider w branży stolarki otworowej jesteśmy zdobywcą następujących nagród, wyróżnień i certyfikatów:

 • w roku 2011 uzyskaliśmy tytuł Gazeli Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej i Certyfikat Stawiamy na Jakość,
 • w 2012 otrzymaliśmy Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo oraz Nagrodę, Debiut Roku 2011,
 • rok 2013 był dla nas szczególnie ważny ponieważ zostaliśmy uhonorowani Nagrodą Wiceprezesa Rady Ministrów – Ministra Gospodarki i Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne wyniki w eksporcie we Francji,
 • w roku 2014 zostaliśmy Laureatem II Międzynarodowej Gali Filar Ziemi Raciborskiej w kategorii “Duże firmy”,
 • w roku 2015 otrzymaliśmy tytuł Geparda Biznesu i Nagrodę Fenestra Aurea w dziedzinie rozwoju i inwestycji,
 • rok 2016 obfitował w wyjątkowe wyrazy uznania dla naszej firmy: I miejsce w konkursie Diamenty Forbesa w kategorii przychodów powyżej 250 mln zł rocznie, tytuł Top Pracodawca Województwa Śląskiego na Silesia HR Trends 2016 w Katowicach, tytuł Orła Wprost, a także Centaura polskiego eksportu do Włoch,
 • ponadto, w roku 2017 oraz 2018 zostaliśmy docenieni jako Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR,
 • w 2018 roku miesięcznik Polish Market przyznał nam wyróżnienie „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii „Firmy duże” nad którym patronat sprawuje Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej,
 • kolejną nagrodą tego roku był Orzeł Rzeczpospolitej,
 • rok 2019 rozpoczął się dla firmy równie dobrze – nadal utrzymuje ona pozycję lidera w sprzedaży stolarki otworowej i otrzymuje tytuł lidera w kategorii „eksport” podczas kongresu „XXX lat polskiej przedsiębiorczości”,
 • na początku roku 2020 dotarły do nas dobre wieści, okazało się bowiem, że pod względem obrotu urośliśmy do miana największej fabryki w Europie, informacje te oficjalnie przekazało Centrum Analiz Branżowych,
 • Eko-Okna po raz kolejny nagrodzony został także tytułem „Diament Forbesa” Magazynu Forbes.
 • posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty upoważniające do sprzedaży w Europie.

Dziękujemy za uznanie, które stanowi motywację do dalszego rozwoju naszej firmy.

Tworzymy sieć wzajemnej komunikacji

 

Tworzymy sieć wzajemnej komunikacji

Jesteśmy świadomi, że podstawą dobrych relacji biznesowych jest otwarta komunikacja. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy firmę, która zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem wśród innych konkurentów.

Dla naszych klientów mamy do dyspozycji wielojęzyczne zespoły wykwalifikowanych doradców oraz opiekunów regionalnych. Każde zapytanie, projekt czy zlecenie rozpatrujemy indywidualnie tak, aby jak najlepiej wykorzystać komponenty najwyższej jakości.

Dzięki partnerskiej współpracy z renomowanymi dostawcami oferujemy szeroki wybór elementów stolarki otworowej. Współpracujemy z najlepszymi, aby zapewnić najkorzystniejsze rozwiązania.

Powiedz nam czego potrzebujesz do realizacji swojego projektu, a my dobierzemy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Innowacje na miarę najlepszych

 

Innowacje na miarę najlepszych

Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników efektywnie wprowadzamy innowacje w nasze procesy produkcji, a dzięki naszym klientom mamy możliwość udziału w tworzeniu ciekawych projektów.

 

Bez względu na wielkość i zaawansowanie Twojego przedsięwzięcia zależy nam na jego pełnej realizacji. Starannie dobieramy technologie, aby stworzyć najlepsze na rynku produkty charakteryzujące się wyjątkową trwałością i żywotnością.

 

Dbamy o naszych:

 • klientów oferując im największy wybór wysokiej jakości produktów oraz profesjonalną obsługę
 • dealerów zapewniając im pełne wsparcie marketingowe,
 • pracowników stwarzając im wielokierunkowe drogi rozwoju.

Tworzymy nowoczesną rzeczywistość z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii.

Przez rozwój do perfekcji

 

Przez rozwój do perfekcji

Bogata oferta, wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra pracownicza to elementy składowe naszego sukcesu. Zawdzięczamy go zarówno naszym klientom jak i pracownikom. Dzięki nim wytyczamy nowe kierunki oraz realizujemy wymarzone projekty.

W ciągu minionych kilkudziesięciu lat z małej, działającej lokalnie firmy przekształciliśmy się w wiodącego lidera w dziedzinie stolarki otworowej na rynku europejskim.

Dążymy do perfekcji, dlatego:

 • jesteśmy liderem w swojej branży wykazując dynamiczny wzrost sprzedaży,
 • wyznaczamy trendy i poszerzamy grono zadowolonych klientów,
 • rozwijamy się prężnie i osiągamy wytyczone cele, a przyświecająca nam idea gwarantuje efektywność i skuteczność.
 • inwestujemy w rozbudowę zakładu oraz rozwój zasobów ludzkich, co przynosi wymierne efekty.

Nie boimy się wyzwań, ponieważ wyznajemy zasadę, że nawet najbardziej niekonwencjonalny projekt jest możliwy do wykonania.

Historia firmy
2016

Wychodzimy na pozycję lidera

Trzecia hala produkcyjna

W 2016 roku oddaliśmy do użytku trzecią halę produkcyjną. To jak dotychczas największa inwestycja w firmie. Hala ma powierzchnię 25 tys. m2. Wraz z ukończeniem jej budowy rozpoczęliśmy produkcję szyb zespolonych. Firma kupiła najnowocześniejsze na rynku linie technologiczne do produkcji zespoleń. W hali stanęły także zakupione kilka miesięcy wcześniej centra obróbcze marki Schirmer, które zaliczane są do najszybszych maszyn spotykanych w branży okiennej na świecie.

 

Deszcz nagród

Spektakularny rozwój naszej firmy zaczęły dostrzegać branżowe media oraz instytucje. W 2016 roku otrzymaliśmy szereg nagród. Już na początku roku znaleźliśmy się w prestiżowej grupie przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się tytułem „Diament Forbesa 2016”. Drugim tytułem był tytuł „Fenestra Aurea”, który przyznany został nam za inwestycję w największy na świecie, park wielkogłowicowych robotów zgrzewających SL 4 FF służących do łączenia profili w technologii V-Perfect. W 2016 roku odnotowaliśmy również znaczący awans na liście największych polskich przedsiębiorstw. Po raz pierwszy w historii znaleźliśmy się na Liście 500 Rzeczpospolitej. Odebraliśmy również nagrodę „Dobra firma”, której wręczenie miało miejsce w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Ruszamy z produkcją bram

Rozpoczynamy produkcję własnych bram segmentowych. Budowane w oparciu o komponenty uznanego, niemieckiego dostawcy Hoesch Bausysteme GmbH, wyposażone w opatentowany system zabezpieczający przed przygniataniem palców, proste w montażu – od razu zdobyły uznanie naszych klientów.

 

Wyróżnieni przez Ambasadora RP w Rzymie

Od kilku lat znajdujemy się w czołówce producentów stolarki otworowej, a nasze okna stanowią jeden z głównych, polskich towarów eksportowych. W 2016 roku naszą stolarkę w szczególności upodobali sobie Włosi. Wysoką dynamikę sprzedaży na tym rynku dostrzegł sam Ambasador RP w Rzymie, który przyznał nam tytuł „Centaura polskiego eksportu do Włoch”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Ambasadzie RP w Rzymie.

 

Rozpoczynamy współpracę z Beck+Heun

Nasza oferta wzbogaciła się o skrzynki nadprożowe uznanego, niemieckiego producenta Beck+Heun. Skrzynie roletowe Roka-Top 2 i Roka-Top2 RG, bo o nich mowa, wykonane zostały z materiału, który spełnia najwyższe wymagania Unii Europejskiej w zakresie izolacji cieplnej oraz akustycznej. Ich jakość potwierdzona została przez Passivhaus Institut Darmstadt.

 

Pierwsze okna w technologii HFL

Pod koniec roku udało nam się wyprodukować pierwsze okna wykonane w technologii HFL. Możliwe to było dzięki zakupowi nowoczesnych centr obróbczych marki Schirmer, które stanęły w nowo otwartym zakładzie produkcyjnym. System HFL pozwala łączyć profile PVC pod kątem 90o, co jest cechą charakterystyczną okien drewnianych. Dzięki tego typu zgrzewom okna zyskują niezwykle ciekawego wyglądu. Stają się doskonałą imitacją okien drewnianych. Technologia HFL cieszy się ogromną popularnością na rynku holenderskim.

 

Wzmacniamy swoje możliwości logistyczne

Rosnąca liczba klientów i zamówień przyczyniła się do realizacji kolejnej inwestycji. W 2016 roku kupiliśmy 60 samochodów ciężarowych marki DAF i Scania. Wszystkie spełniają najwyższe wymagania dotyczące poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez ciężkie pojazdy (norma Euro 6). Są również wyposażone w wózki widłowe, dzięki którym kierowca może samodzielnie rozładować zamówienie we wskazanym przez klienta miejscu.

 

Kierunek – Norymberga

Niemcy to jeden z naszych głównych kierunków eksportowych. Chcąc umocnić swoją pozycję na tym rynku systematycznie uczestniczymy w tutejszych targach branżowych. W 2016 roku z naszymi niemieckimi klientami spotkaliśmy się na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze.

 

Screen'y w naszej ofercie

Podążając za najnowszymi trendami wprowadzamy do naszej oferty rolety typu screen. To elegancki i niezwykle nowoczesny sposób na ochronę pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem się. Materiał, z którego są wykonane absorbuje i odbija dużą część promieni słonecznych.

 

Trzy skrzydła bez słupka stałego

Nasza oferta wzbogaciła się o kolejne pionierskie rozwiązanie – trzyskrzydłowe okno bez słupka stałego. Tak niestandardowa konstrukcja powstała dzięki odpowiednio dobranej konfiguracji okuć. W środkowym skrzydle ruchomy słupek zastosowaliśmy z obu stron.

 

 

Wychodzimy na pozycję lidera

rusza produkcja bram

Wychodzimy na pozycję lidera

Centaura polskiego eksportu do Włoch

Wychodzimy na pozycję lidera

60 nowych samochodów ciężarowych

Dane kontaktowe
Galeria
Do pobrania
Gwarancja i serwis

Eko-Okna S.A. udziela gwarancji na wszystkie swoje produkty. Długość okresu gwarancyjnego zależy od jego typu. Na okna udzielamy 5, a na drzwi i rolety 2 lata gwarancji.

Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu. Podstawowym warunkiem przyjęcia gwarancji jest prawidłowy montaż oraz eksploatacja zgodna z załączoną instrukcją czyszczenia i konserwacji. Firma Eko-Okna nie odpowiada za wady okien wynikające z niewłaściwego montażu.

Gwarancja obejmuje:

 • trwałość profili,
 • wytrzymałość połączeń konstrukcyjnych,
 • sprawność działania okuć oraz zachowanie ich funkcji,
 • właściwą szczelność szyb zespolonych,
 • zachowanie fabrycznej kolorystyki profili.

Gwarancja nie obejmuje:

 • regulacji okuć,
 • konserwacji okien,
 • roszenia szyb zewnętrznych oraz wewnętrznych,
 • pęknięć szyb powstałych w czasie eksploatacji,
 • wad nieistotnych, nie mających wpływu na wartość użytkową okien.

Naprawy gwarancyjne dokonywane są przez autoryzowany serwis firmy Eko-Okna, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty uznania reklamacji. Po wcześniejszym uzgodnieniu z klientem termin ten może zostać zmieniony. Przed przyjazdem ekipy serwisowej z okna należy zdjąć wszelkie dodatkowe dodatkowe (np. żaluzje, rolety), które nie były dostarczone wraz z oknem. Wykaz produktów objętych gwarancją, zawarty jest na fakturze.

 

Uszkodzenia zewnętrzne szyb i profili należy zgłosić do 14 dni od daty zakupu.

Strona główna O firmie
Dotacje
Przetargi
POIG.06.05.02-00-429/14-00
POIG.06.05.02-00-429/14-00
         
Dane kontaktowe
Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Czy zgadzasz się na zapisywanie plików COOKIE na swoim komputerze?

Zgadzam się Nie zgadzam się