System Econoline
Do wydzielenia pomieszczenia w otwartej przestrzeni możemy wybrać różne materiały. Systemy przeszkleń są bardzo chętnie wykorzystywane w projektach biur, urzędów, także punktów handlowo-usługowych, kawiarni czy obiektów rozrywkowo-kulturowych. Lekkie, subtelne konstrukcje pozwalają na strefowanie powierzchni. Zapewniają dostęp naturalnego światła, nie przytłaczają aranżacji, ale optycznie czynią ją przestronną. Są też bardzo eleganckie.
System aluminiowy Econoline – lekki, ale solidny
W ofercie Eko-Okna S.A. znajduje się
aluminiowy system Econoline, o głębokości zabudowy 51 mm, który umożliwia stosowanie wypełnień ze szkła w zakresie 4-34 mm. Przeznaczony jest do konstruowania drzwi i okien bez izolacji termicznej, dlatego doskonale nadaje się do tworzenia przegród.
Elementy architektoniczne zabudowy wewnętrznej z aluminium są z jednej strony lekkie, z drugiej trwałe. Przy jego wykorzystaniu możemy stworzyć podziały wykonane z segmentów, ale też całe ściany wraz z wbudowaniem w nie skrzydeł (dostępna jest opcja z ukrytym zawiasem).
Econoline daje ogromne możliwości, w tym konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, także łączenia ścian pod dowolnym kątem oraz wzmacniania już wykonanych i zamontowanych elementów. Na bazie tego systemu można też budować drzwi z funkcją dymoszczelności, które spełniają kryteria klas według obowiązujących norm. Szeroki wybór kolorystyki (paleta RAL, kolory strukturalne, kolory drewnopodobne, anoda) pozwala na idealne wpasowanie przeszkleń w projekt aranżacji. Wariant bikolor to dodatkowa możliwość zindywidualizowania wykończenia – od wewnątrz rama może być lakierowana na inny kolor, niż na zewnątrz.
Gdzie warto wykorzystać system aluminiowy Econoline?
System przeznaczony jest do stosowania w budynkach użyteczności publicznej, zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych. Sprawdzi się zarówno na niedużych metrażach, gdzie zależy nam, by nie utracić optycznej przestronności, jak i we wnętrzach nowoczesnych, loftowych z wysokimi sufitami.
Przeszklenia w elastycznym biurze
W ostatnich miesiącach projektowanie środowiska biurowego przeszło znaczącą przemianę. Firmy odchodzą zarówno od typowych powierzchni open space, jak i wyłącznie podziału gabinetowego. Przestrzeń do pracy musi być multifunkcjonalna, elastyczna, ponieważ elastyczny stał się model pracy – hybrydowy lub rotacyjny. Biuro z kolei stało się miejscem spotkań, kreatywnej pracy w zespole. Z drugiej strony wciąż potrzebne są pomieszczenia indywidualne, wyciszone. Przeszklenia stanowią idealne rozwiązanie w tak zaprojektowanym wnętrzu. Pozwalają na prywatność i jednocześnie uczestniczenie w życiu społeczności biurowej.