23 maja, 2022

Aluminium najlepsza alternatywa dla drzwi drewnianych

drzwi aluminiowe

Drzwi drewniane, od lat uznawane za synonim jakości i elegancji, to wciąż chętnie wybierane rozwiązanie do wejść domów, mieszkań czy obiektów użyteczności publicznej. Jednak obecnie wielu inwestorów przekonuje się do ciekawej alternatywy, jaką są drzwi aluminiowe. Co je wyróżnia i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Aluminium najlepsza alternatywa dla drzwi drewnianych
Aluminium najlepsza alternatywa dla drzwi drewnianych

Aluminium nie takie jak kiedyś

Drzwi aluminiowe wielu osobom wciąż kojarzą się z brzydkimi elementami wyposażenia domu, na dodatek – niskiej jakości. Tymczasem współczesne produkty w niczym ich nie przypominają. Nie tylko dorównują funkcjonalnością drzwiom drewnianym, ale w wielu aspektach wręcz je prześcigają. Na jakie zalety aluminium warto zwrócić uwagę?Zacznijmy od cechy, która w przypadku drzwi zewnętrznych często bywa decydująca – wyglądu. Drzwi drewniane dostępne są w wielu barwach, odcieniach i fakturach. Prezentują się estetycznie i elegancko. Tymczasem drzwi aluminiowe dają nam w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne! Wykonywane na zamówienie w absolutnie dowolnym rozmiarze, mogą być wyposażone w dodatkowe elementy o walorach dekoracyjnych i praktycznych, np. wewnętrzne oświetlenie boczne w ościeżnicy. Nie mają sobie równych wśród innych tego typu produktów. Wyglądają bardzo nowocześnie i pasują do nowoczesnego budownictwa – minimalistycznego czy inspirowanego architekturą industrialną.

Właściwości drzwi aluminiowych

W przeciwieństwie do drzwi drewnianych, produkty wykonane z aluminium nie odkształcają się pod wpływem promieni słonecznych czy innych czynników atmosferycznych. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki wpływ na żywotność drzwi ma ekspozycja na słońce, a więc m.in. strona domu, gdzie zostały zamontowane. Wystawione na działanie promieni słonecznych drewno z czasem może niszczeć – traci nie tylko swój atrakcyjny wygląd, ale też właściwości. Stopniowo ulega wypaczeniu i odkształceniu, co nie pozostaje bez wpływu na szczelność. Wysokiej jakości drzwi aluminiowe zapewniają znacznie lepszą izolację akustyczną i termiczną we wnętrzach. Nawet jeśli różnica temperatur w domu i na zewnątrz jest bardzo duża, tego typu drzwi zachowują komfort cieplny w pomieszczeniach – zimą gwarantują ciepło, a latem orzeźwienie.

Bezpieczeństwo i wygodaDrzwi aluminiowe pozwalają na wprowadzenie wyższej klasy ochrony antywłamaniowej niż standardowe drzwi drewniane. Bezpieczeństwo w przypadku stolarki zewnętrznej powinno być priorytetem, gdy wybieramy elementy wyposażenia naszego domu. Drzwi wykonane z aluminium można też doposażyć w nowoczesne systemy gwarantujące najlepsze zabezpieczenie przed włamaniami czy aktami wandalizmu. Coraz większą popularnością cieszą się tzw. inteligentne domy. Stosowane w takich systemach rozwiązania znacznie łatwiej wdrożyć w drzwiach wykonanych z aluminium niż tradycyjnego drewna. Możemy zamontować panel, który pozwala na używanie, zamiast klucza, kodu PIN bądź czytnika linii papilarnych. Jeśli chcemy mieć takie sprytne udogodnienia w naszym domu, zdecydowanie postawmy na drzwi aluminiowe.

Udostępnij

Zobacz również

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych