27 lutego, 2021

Ciepła ramka dystansowa, co warto wiedzieć?

Okna

W świecie producentów okien oraz inwestorów, którzy chcą postawić na inwestycję energooszczędną lub pasywną, ciepła ramka dystansowa jest sposobem na lepszej jakości okno oraz jego wysoką termoizolacyjność, a w konsekwencji lepszą jakość życia. Co kryje się pod tym hasłem? Dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

ramka dystansowa
ramka dystansowa

Każdy przedmiot, którym się otaczamy, jest nieustannie udoskonalany przez jego twórców, którzy szukają nowych, lepszych rozwiązań. Takie działanie nie tylko pozytywnie wpływa na jakość życia, ale także ma szansę przyczynić się do szeroko pojętych zmian — na przykład próby zatrzymania stale pogłębiającej się degradacji środowiska.

Taka ewolucja nie omija również rynku produkcji okien, który chcąc dostosować się do zmieniających się norm i oczekiwań klientów, stale prezentuje nowe rozwiązania.

Aby przystosować się do wymagań rynku, na którym normą, a także zwykłą ludzką potrzebą stają się domy energooszczędne i domy pasywne technologia budowy okna musiała pójść o krok dalej. Jednym z proponowanych rozwiązań, które stało się już standardem, jest ciepła ramka dystansowa, której celem jest lepsza termoizolacja okna i zminimalizowanie strat ciepła.

Ciepła ramka dystansowa, czyli co?

To element szyby zespolonej, który oddziela od siebie dwie tafle szkła. Jako pierwsze na rynku pojawiły się ramki z metalu, jednak powodowały one powstawanie mostków cieplnych. Tymczasem, zastępując metal tworzywami sztucznymi, można otrzymać najcieplejsze ramki dystansowe oraz okno o wysokiej klasie termoizolacyjności. Dzięki temu w pomieszczeniu przez cały rok utrzymuje się przyjemny mikroklimat.

Należy pamiętać, że w Eko-Okna każde okno posiada opcję wyposażenia go w ciepłą ramkę dystansową.

Nasze okna są gwarantem wysokiej jakości materiałów organicznych, a dzięki wzmocnieniu włóknem szklanym i optymalizacji termicznej — hermetyczności gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową. Pozwala to na eliminację mostków termicznych, uszczelnienie szyby oraz obniżenie współczynnika przenikania ciepła całego okna. Zastosowanie ciepłej ramki dystansowej umożliwia oszczędność na poziomie nawet do 5 proc. kosztów ogrzewania nieruchomości.

Chcesz wprowadzić spore oszczędności do swojego budżetu? Chcesz żyć bardziej ekologicznie?

Wybierz okna wyposażone w ciepłą ramkę dystansową lub dodaj to rozwiązanie jako opcję do wybranego systemu okien.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy przedstawią Ci dostępne opcje i zaproponują właściwe rozwiązanie.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.