23 lutego, 2021

Drzwi przesuwne z niskim progiem

drzwi

Mała rzecz, a cieszy. Tak w dużym humorystycznym skrócie można odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto wybierać drzwi przesuwne z niskim progiem. Zrozumie to każdy, kto choć raz potknął się o wysoki próg, wychodząc na taras czy do ogrodu. Poznajmy zalety drzwi przesuwnych z niskim progiem.

drzwi przesuwne
drzwi przesuwne

Norma DIN 18030 wskazuje, że niski próg może mieć maksymalnie 2 centymetry wysokości.

Taki próg to lepsza estetyka wnętrza oraz elewacji. Będąc zazwyczaj elementem większego przeszklenia, drzwi przesuwne z niskim progiem pozwalają uzyskać wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. Wychodzimy z domu prosto na taras czy miękką trawę w ogrodzie — znikają bariery, pomiędzy domem, a jego otoczeniem.

To również lepsza funkcjonalność drzwi, które nie tylko z łatwością przesuwają się po szynach, ale także, a może przede wszystkim pozwalają na swobodę wchodzenia i wychodzenia na zewnątrz bez ryzyka potknięcia, które może skutecznie zrujnować na przykład przyjęcie urodzinowe, kiedy przenoszony przez wysoki próg tort ląduje na tarasie, a nie na talerzach gości.

drzwi przesuwne

Niski próg docenią ci, którzy mają małe dzieci.

Nieustanne wnoszenie i wynoszenie zabawek, wózka i innych akcesoriów staje się mniej kłopotliwe. To także ogromne ułatwienie dla osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich lub poruszających się o kulach czy lasce. Dzięki niskiemu progowi mogą oni przemieszczać się znacznie swobodniej. Warto podkreślić, że drzwi przesuwne z niskim progiem — poniżej 20 mm mogą być stosowane w budynkach, które muszą spełniać wymogi architektury bez barier.

W Eko-Okna posiadamy kilka modeli okien przesuwnych, które można uzupełnić o niski próg.

Należą do nich:

drzwi przesuwne

Pamiętaj! Drzwi z niskim progiem powinny zostać uwzględnione już na etapie projektu.

Masz dość potykania się o zbyt wysoki próg? A może, jako osoba niepełnosprawna, poszukujesz rozwiązania, które pozwoli Ci na swobodne poruszanie się po domu — bez żadnych ograniczeń? Nie wiesz, które rozwiązanie będzie dobre właśnie dla Ciebie?


Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy przedstawią Ci dostępne opcje i zaproponują właściwe rozwiązanie.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.