16 maja, 2022

Jak zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza?

żaluzje

 
Jak zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza?
Jak zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza?

Okres wiosenno-letni nastraja do odświeżania aranżacji okien. Z jednej strony widok z okna na budzącą się do życia przyrodę cieszy bardziej. Z drugiej – większe nasłonecznienie sprawia, że szukamy skutecznych sposobów na kontrolowanie ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza i zbytniego nagrzewania się pomieszczenia. Zwykle też nie chcemy, żeby nasze mieszkanie lub dom były widoczne z ulicy dla przechodniów, lub sąsiadów. Jak zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza?

Aranżacja okna uzależniona jest od wielu czynników. Poza aspektem estetycznym i dopasowaniem osłon, akcesoriów czy tekstyliów do stylu wnętrza, liczy się funkcjonalność. Okna zasłaniamy po to, żeby zapewnić sobie prywatność, mieć poczucie bezpieczeństwa, ochronić siebie oraz swoje mienie przed wzrokiem osób trzecich np. przypadkowych przechodniów z ulicy.

Stosowane osłony ograniczają też ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza i redukują zbytnie nagrzewanie się pomieszczenia. Jednak kontakt wizualny z otoczeniem jest bardzo ważny i potrzebny dla komfortu psychicznego, a odpowiednia ilość światła korzystnie wpływa na pracę, naukę i codzienne funkcjonowanie. Jak zatem zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza?

Dużo zależy od tego, w jakim miejscu znajduje się nasz dom lub mieszkanie i jak bardzo chcemy ograniczyć widoczność z zewnątrz. Jeżeli okna budynku wychodzą na las, ogród, gdy dysponujemy dużym terenem zielonym, satysfakcjonujące mogą okazać się firany i zasłony. W kuchni, zwłaszcza w aranżacjach tradycyjnych, nawiązujących do stylu rustykalnego, sprawdzą się tzw. zazdrostki, czyli krótkie firanki, które w dużej mierze pełnią funkcję dekoracyjną.Nie będą one jednak skutecznie chronić pomieszczenia przed nasłonecznieniem, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym elemencie np. o żaluzjach wewnętrznych lub fasadowych. Właściciele domów poza miastem często decydują się na osłony, które pozwolą na całkowite zasłonięcie wnętrza np. podczas wyjazdów czy podróży. Popularnym rozwiązaniem są rolety antywłamaniowe. Bardzo atrakcyjne wizualnie i jednocześnie funkcjonalne, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem i ograniczenie widoczności z zewnątrz, są okiennice. Nowoczesne modele posiadają ruchome lamele z możliwością przepływu światła i powietrza, co sprawia, że są bardzo wszechstronne w zastosowaniu.


Jeżeli okna naszego domu lub mieszkania wychodzą na ruchliwą ulicę, lub inny budynek, warto pomyśleć o osłonie okien, która zapewni nam maksimum prywatności, ale nie odgrodzi nas całkiem od świata zewnętrznego. Trafionym rozwiązaniem okażą się żaluzje fasadowe. To doskonały wybór dla wielbicieli stylu minimalistycznego. Żaluzje montowane od zewnątrz pozwalają zaaranżować okno, przez które nie widać wnętrza, bez stosowania firan czy zasłon.Jeszcze bardziej oszczędnym w wyrazie i skutecznym wariantem są okna z efektem lustra. Zastosowane w nich szyby refleksyjne pozwalają na redukcję przepływu światła oraz energii słonecznej. Nie widać przez nie wnętrza, ale jednocześnie możemy bez przeszkód podziwiać widoki – obserwować ruchliwe ulice lub przyrodę. To znakomita aranżacja dla nowoczesnych inwestycji z wielkogabarytowymi przeszkleniami, w których liczy się bliski kontakt z naturą i wspomniane minimalistyczne wzornictwo.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.