05 stycznia, 2021

Jakie żaluzje do mieszkania?

osłony okienne

Zastanawiając się nad wyborem osłon przeciwsłonecznych do mieszkania warto poznać właściwości ich wszystkich. Nie wszystkie chronią bowiem tylko przed słońcem.

jakie żaluzje
jakie żaluzje


Typ osłon warto wybrać jeszcze przed budową domu. Decyzję o tym jakie żaluzje do mieszkania trzeba zatem podjąć bardzo szybko. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wtedy będzie można zabudować większość ich elementów. Z łatwością można zabudować rolety zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe. Inne osłony, takie jak okiennice czy screeny montowane są na fasadzie budynku.

Dla osób, które kupując osłony przeciwsłoneczne, zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także na estetykę, mamy dobrą wiadomość. Żaluzje do mieszkania mogą występować w dowolnym kolorze. Kolor wybranych osłon bez problemu można dopasować do koloru okien, a nawet skomponować je z bramą czy drzwiami.

Żaluzje fasadowe podobnie jak rolety czy też okiennice mogą być okleinowane lub lakierowane w dowolnie wybranym kolorze. Jeśli kupując osłonę kupujemy także okna, drzwi czy bramę, warto dokonać tego u jednego sprzedawcy. Wówczas zyskamy pewność, że kolor ram okiennych oraz kolor osłon nie będzie różnił się odcieniem – w przypadku wyboru tej samej okleiny lub lakieru. To także komfort – całe zamówienie otrzymamy jednym transportem.

Nasza firma dysponuje nie tylko szeroką ofertą stolarki, ale także osłon przeciwsłonecznych, takich jak:Jakie osłony przeciwsłoneczne do mieszkania? Wybór będzie zależał od samego użytkownika. Rolety oraz okiennice ochronią nie tylko przed słońcem, ale także przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Jeśli chodzi o rolety zewnętrzne to warto podkreślić, że nie wszystkie z nich to rolety antywłamaniowe. Oczywiście posiadamy takie w ofercie, ale większość kupowanych to rolety zewnętrzne, które pełnią wyłącznie rolę ochronną. Chcąc kupić antywłamaniowe należy zamówić takie, które mają odpowiedni certyfikat. W naszym przypadku rolety antywłamaniowe to rolety SAR i posiadają one klasę odporności na włamania RC3.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które niedawno pojawiło się w naszej ofercie, są odchylane prowadnice do rolet. Nadają się do montażu w roletach adaptacyjnych. Ramiona pozwalają na odchylenie prowadnic na zewnątrz uzyskując kąt nawet 45 stopni. Dzięki temu roleta chroni pomieszczenie przed słońcem czy deszczem, a jednocześnie pozwala je przewietrzyć.

Screeny oraz żaluzje fasadowe idealnie sprawdzą się w roli osłon przeciwsłonecznych, w szczególności w przypadku dużych powierzchni.

Zarówno rolety zewnętrzne, screeny jak i żaluzje mogą być wyposażone w napęd, co umożliwi proste sterowanie nimi za pomocą pilota. Mogą również zostać podłączone do systemu „domu inteligentnego”, co pozwala na sterowanie za pomocą smartfona.

O ile można zastanawiać się nad tym jakie żaluzje wybrać do mieszkania, to z wyborem napędu nie będziemy mieć problemu. Nawet jeśli nie mamy możliwości podłączenia rolety zewnętrznej do instalacji elektrycznej. Wtedy można wybrać zestaw solarny, który zasilany jest energią słoneczną. Bateria jest zasilana przez panel fotowoltaiczny. Panel montuje się na kasecie lub na elewacji.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.