14 stycznia, 2021

Napęd do bramy wjazdowej

bramy

Wjazd do posesji każdego domu wiedzie przez bramę wjazdową. Jest to nierozłączna część każdego ogrodzenia.

napęd bramy
napęd bramy

Istnieją dwa podstawowe typy ogrodzeń:

Jeśli chodzi o wybór bramy wjazdowej to zdecydowanie wygodniejszą formą jest brama przesuwna.

Przesuwa się ona wzdłuż ogrodzenia, a co za tym idzie nie zajmuje miejsca na podjeździe. Sprawdzi się ona jednak wyłącznie w przypadku szerokich działek. Brama musi mieć bowiem odpowiednią ilość miejsca, aby móc się otworzyć.

W przypadku mniejszych działek poleca się bramy rozwierne dwuskrzydłowe.

Tutaj problemem może być jednak ukształtowanie terenu. Aby brama swobodnie się otworzyła, podjazd musi być idealnie płaski. Brama nie może zostać zainstalowana na wzniesieniu, gdyż każdy pagórek może zakłócić możliwość jej otwarcia. Oczywiście podjazd musi mieć również odpowiednią głębokość, tak aby skrzydła bramy mogły się otworzyć.

napęd bramy

Bez względu na to na którą bramę się zdecydujemy warto pamiętać, że automatyka do bram wjazdowych sprawi, że będą one jeszcze bardziej praktyczne oraz wygodne w użytkowaniu.

Korzyści ze stosowania automatyki do bram jest naprawdę wiele. Przede wszystkim – pogoda nie jest już żadnym problemem. Bramę można otworzyć za pomocą pilota lub telefonu nie wysiadając z samochodu - nawet w czasie największego deszczu czy zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera.

Napęd do bramy wjazdowej to również brak jakichkolwiek problemów z otworzeniem bramy oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Użytkownik nie musi już przesuwać ciężkich, stalowych elementów. Wszystko otwiera się lekko i bez wysiłku. W zależności od wyboru automatyki do bram wjazdowych możliwe jest uzupełnienie jej o dodatkowe elementy, takie jak na przykład fotokomórki czy lampa ostrzegawcza.

Napędy do bramy najlepiej kupować wraz z bramą i już na etapie projektowania ogrodzenia wziąć pod uwagę jego montaż. Wówczas można zaprojektować instalację elektryczną.

Eko-Okna w swojej ofercie posiadają zarówno napędy do bram przesuwnych oraz napędy do bram rozwiernych.

Dostępne są:
napęd bramy

ELIXO SMART IO

Najbardziej wydajny napęd do bram przesuwnych (maksymalna waga skrzydła 200 kg).
napęd bramy

ELIXO 500 3S RTS

W standardzie do bramy przesuwnej (maksymalna waga skrzydła 500 kg).

napęd bramy

IXENGO L 3S RTS

W standardzie do bramy dwuskrzydłowej (maksymalna waga 400 kg).

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.