07 kwietnia, 2021

Nowoczesne drewniane okna i drzwi – czyli połączenie jakości i piękna

Okna

Drewniane okna i drzwi nieprzerwanie urzekają swoim pięknem i elegancją. Od lat są synonimem prestiżu i klasy. Jako ponadczasowe są wybierane do klasycznych i nowoczesnych budynków, które dzięki nim nabierają charakteru. Z połączenia natury i technologii stosowanej w nowoczesnej stolarce otworowej powstaje jakość i piękno drewnianych okien i drzwi w klasie premium.

drewniane okna i drzwi
drewniane okna i drzwi

Wyroby z drewna mają w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga uwagę i sprawia, że budynek staje się domem. Wnętrze, w którym zastosowano drewniane dodatki, sprzyja relaksowi i wypoczynkowi. Czy dzieje się tak dlatego, że jakiś pierwiastek w nas chce być bliżej natury? – możliwe.

Nie da się ukryć, że zapach i faktura drewna pod palcami wywołują pozytywne wibracje. Nie inaczej jest z drewnianą stolarką otworową, która w sposób niezwykle subtelny staje się ozdobą klasycznych i nowoczesnych budynków. Połączenie drewnianych okien z drewnianymi drzwiami zewnętrznymi o tym samym wybarwieniu wprowadza harmonię do projektu i sprawia, że nabiera on ponadczasowego stylu.

Wybór drewna to wybór natury dosłownie i w przenośni. Drewno posiada nie tylko piękne wybarwienie, ale także słoje, które sprawiają, że każde drewniane okno czy drewniane drzwi są inne – niepowtarzalne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że drewno jest materiałem odnawialnym. To wykorzystywane do produkcji okien i drzwi zewnętrznych pochodzi ze zrównoważonych często lokalnych upraw. Łatwo się je składuje i utylizuje. Produkcja drewnianej stolarki otworowej nie wytwarza niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska odpadów.

drewniane okna i drzwi
Najlepsze materiały połączone z fachową wiedzą i nowoczesną technologią sprawiają, że przy właściwej regularnej pielęgnacji i konserwacji drewniana stolarka okienno-drzwiowa gwarantuje wysoką jakość i trwałość materiału, który pozostanie niezmienny przez wiele lat, a nawet jest w stanie powrócić do pierwotnego wyglądu. Drewniane okna charakteryzują się wysoką odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne, deszcz, wiatr czy temperaturę.

W Eko-Okna polecamy systemy okien drewnianych Naturo 88, Naturo 76 oraz Naturo 68. Z drewna wykonujemy nie tylko systemy okienne, ale także drzwi.

Cechą charakterystyczną wszystkich produktów jest najlepszej jakości drewno (sosna, świerk, meranti, modrzew, dąb) dostępne w kilkunastu kolorach transparentnych oraz kilkudziesięciu z palety RAL, a także doskonałe parametry polecane do budownictwa energooszczędnego. Trzy lub cztery warstwy drewna oraz kilka warstw wysokiej jakości powłok lakierniczych sprawia, że są wyjątkowo wytrzymałe.

Na najwyższy poziom termoizolacji wpływa bardzo dobre uszczelnienie oraz szerokość profilu, a także możliwość montażu trzech szyb czy ciepłej ramki dystansowej. Naturo to również system niezwykle bezpieczny z najlepszymi okuciami, ale także z możliwością montażu szyb antywłamaniowych i hartowanych. Wybrane systemy można uzupełnić o nakładkę aluminiową RenoLINE.

drewniane okna i drzwi
Drzwi drewniane również mogą być zbudowane w oparciu o profile Naturo – odpowiednio – 68, 76 i 88 mm. W Eko-Okna polecamy także linię drzwi drewnianych WoodLine, czyli połączenie tradycyjnych materiałów z nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. To aż cztery warstwy zabezpieczające drewno przed uszkodzeniami, klasyczne frezowane wzory, nowoczesne przeszklenia i zdobienia ze stali nierdzewnej, ale także możliwość zaprojektowania własnego modelu paneli drzwi drewnianych (projekt musi spełniać wymagania konstrukcyjne). To możliwość wyboru spośród szesnastu naturalnych kolorów, a także wielu dodatków takich jak pochwyty, zespolenia, klamki, a nawet drzwiczki dla zwierząt. Dlatego mamy pewność, że każdy, kto szuka najlepszej jakości, możliwości oraz klasycznego piękna drzwi i okien drewnianych znajdzie je w Eko-Okna.

Udostępnij

Zobacz również

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych