08 stycznia, 2021

Okna okleinowane równie trwałe co okna białe

Okna

Decydując się na wymianę stolarki okiennej najczęściej sięgamy po okna PVC. Nic dziwnego. Okna PVC są szczelne, ciepłe i łatwe w utrzymaniu.

okna okleinowe

Okleina drewnopodobna


Jednak ich biel nie zawsze odpowiada inwestorom czy klientom indywidualnym. Dlatego coraz częściej sięgają oni po okna w okleinie drewnopodobnej. Okna tego typu zachowują wszystkie cechy okna PVC, a wyglądem niczym nie odbiegają od okien drewnianych. Niektórzy sceptycznie podchodzą do tego rozwiązania.

Okleina okienna - trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne


Martwią się o to, czy okna tego typu nie będą wymagały większej pielęgnacji i czy po czasie kolor okleiny nie zacznie się zmieniać. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że okleina nie jest naklejana na jego powierzchnię, a wtapiana w profil. To sprawia, że naprawdę trudno ją uszkodzić. Sporadycznie zdarzają się otarcia, które spowodowane są zazwyczaj niewłaściwą eksploatacją czy nieostrożnością podczas montażu okna. Okna okleinowane nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich trwałość szacuje się na 30-40 lat.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.