19 lipca, 2021

Okna wielkopowierzchniowe w budynkach mieszkalnych

Okna

Ostatnimi czasy w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych królują okna wielkopowierzchniowe. Dzieje się tak dlatego, że ludzie coraz większą uwagę zwracają na ekologię oraz design. Chcą nietypowych rozwiązań, które jednocześnie pozwolą im zaoszczędzić energię.

Taki efekt można osiągnąć stosując między innymi duże przeszklenia. Gdzie warto zamontować okna wielkopowierzchniowe?

Wielkoformatowe przeszklenia to marzenie wielu inwestorów oraz element, który porusza wyobraźnię architektów. Ściana ze szkła pozwala nie tylko podkreślić nowoczesny charakter domu, czy bloku mieszkalnego, ale także dodać mu klasy i elegancji. Nie bez znaczenia jest efektowne doświetlenie pomieszczenia, które znacznie poprawia komfort życia gwarantując stały dostęp do naturalnego światła. Okna wielkopowierzchniowe, to także charakterystyczny element nowoczesnych domów, który pozwala na stworzenie efektu niczym nieograniczonej przestrzeni — braku granicy pomiędzy domem, a jego otoczeniem, co umożliwia domownikom być bliżej natury. Mogą to być zarówno nieco tańsze stałe witryny (FIX), ale także przeszklenia z drzwiami przesuwnymi, dzięki którym swobodnie można wyjść na taras lub do ogrodu, jak również okna narożne stanowiące niezwykle oryginalny element budynku.

Niezależnie od wybranego systemu okna wielkopowierzchniowe to spektakularne rozwiązanie, które przyciąga wzrok. Gdzie najlepiej się ono sprawdzi?

Wielkoformatowe przeszklenia polecamy w szczególności do domów, które cechują minimalizm, proste linie, zwarta kubatura oraz właśnie wielkoformatowe przeszklenia. Jest to nie tylko niezwykle ciekawa ozdoba elewacji, która robi wrażenie na gościach, a domownikom pozwala na co dzień cieszyć się pięknym widokiem, ale także funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które doświetla pomieszczenie i nadaje wnętrzu lekkości — oszczędzając energię i zmniejszając wydatki na ogrzewanie czy klimatyzowanie pomieszczeń.

Eko-Okna do zbudowania wielkoformatowych, energooszczędnych przeszkleń aluminiowych polecają przede wszystkim systemy: MB-86 (wariant SI oraz AERO), MB-104 Passive oraz Genesis. Jeśli mowa o wielkoformatowych przeszkleniach przesuwnych to prym wiodą tutaj: MB-77 HS oraz Ultraglide. Wszystkie z wymienionych systemów cechują się nie tylko ogromną wytrzymałością, sztywnością, szerokimi możliwościami konstrukcyjnymi, ale także bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi.

Planujesz budowę domu z oknami wielkopowierzchniowymi? Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i podpowiedzą jakie rozwiązania wybrać.

Przeszklenia wielkoformatowe dostępne są również w window4u.

Udostępnij

Zobacz również

EKO-OKNA S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4, 47-480
Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.