01 kwietnia, 2021

Videodomofon. Czy warto w niego inwestować?

bramy

Domofon przy furtce, bramie lub drzwiach wejściowych to od lat standard w większości prywatnych nieruchomości. Ich właściciele coraz częściej decydują się na wygodny domofon głośnomówiący, bez słuchawki przy panelu wewnętrznym. Jednak zdecydowanie najnowocześniejszym i najbardziej komfortowym wariantem jest videodomofon. Czy warto w niego zainwestować?

Videodomofon
Videodomofon

Do niedawna videodomofon kojarzył się jedynie z futurystycznymi luksusowymi budynkami. Wciąż najczęściej spotykanym standardem są domofony, a więc urządzenia jedynie z funkcją dźwięku. Jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na nowoczesne videodomofony z wyświetlaczem LCD.

Znajdują one zastosowanie nie tylko w obiektach biurowych, ale też w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Nic dziwnego – montaż tych urządzeń znacznie podwyższa codzienny komfort życia i wpływa na bezpieczeństwo domowników.

Jak działa videodomofon?

Videodomofon posiada kilka funkcji. Podobnie jak zwykły domofon przekazuje dźwięk dwukierunkowo. Jednak, dzięki temu, że na panelu zewnętrznym znajduje się kamera, umożliwia zobaczenie osoby, która stoi przed drzwiami, bramą lub furtką. Urządzenie montowane wewnątrz budynku posiada natomiast wyświetlacz do odbioru obrazu na żywo. Obraz przekazywany jest w tym wypadku jednokierunkowo.
Poza możliwością komunikacji głosowej i wizualnej – videodomofon posiada też funkcje sterowania zamkiem furtki i bramy wjazdowej. Wejście lub wjazd na teren posesji odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu czy pojazdu.

Czy warto inwestować w videodomofon?


Videodomofon to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu. Z pewnością okaże się dobrą inwestycją w przypadku nieruchomości z dużą posesją. W znaczący sposób podwyższy jakość życia i bezpieczeństwo na co dzień. Możliwość zobaczenia osoby, która chce się dostać na teren prywatny, umożliwia trafną weryfikację jej tożsamości. Z drugiej strony, pozwala ograniczyć do minimum bezpośredni kontakt z obcą osobą znajdującą się na zewnątrz.

W praktyce oznacza to, że dostęp do budynku można wygodnie i bezpiecznie kontrolować z wnętrza domu. Nie trzeba wychodzić, żeby upewnić się, kto stoi przed bramą czy furtką i podjąć decyzję, czy zostanie ona otwarta, czy zamknięta.

Videodomofon

Każdy domownik poczuje się dzięki temu bardziej komfortowo – w tym również seniorzy czy dzieci.

O instalacji videodomofonu warto pomyśleć w momencie projektowania domu, wyboru bramy wjazdowej czy bramy garażowej. Oczywiście montaż urządzenia jest możliwy również na późniejszych etapach inwestycji. Jednak im wcześniej zostanie podjęta decyzja o montażu tego rozwiązania, tym sprawniej przebiegnie instalacja, a też łatwiej będzie zintegrować je z innymi inteligentnymi systemami w budynku.

Videodomofon

W Eko-Okna S.A. polecamy videodomofon Somfy z estetycznym panelem zewnętrznym, który łatwo dopasuje się do stylistyki ogrodzenia czy elewacji budynku.

Odbiornik montowany w pomieszczeniu wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD. Minimalistyczna obudowa bez problemu wkomponuje się w aranżację każdego wnętrza. Z kolei intuicyjna obsługa sprawi, że wszyscy użytkownicy szybko przyzwyczają się do korzystania z zalet videodomofonu.

Udostępnij

Zobacz również

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych