11 stycznia, 2021

Okna energooszczędne, jakie wybrać?

Okna

Okna energooszczędne, dzięki wprowadzanym regulacjom powoli stają się standardową opcją, coraz częściej wybieraną zarówno do inwestycji prywatnych, jak i do biurowców.

okna energooszczędne
okna energooszczędne

Dlatego producenci stale poszerzają swój asortyment, oferując klientom coraz więcej opcji okien energooszczędnych. Okna energooszczędne - jak dokonać właściwego wyboru? Dziś przedstawiamy rodzaje okien energooszczędnych.

Dlaczego coraz częściej sięgamy po okna energooszczędne?

Dzięki swojej budowie i właściwościom realnie zmniejszają one utratę energii cieplnej i koszty ogrzewania inwestycji. Są zatem wybierane do domów energooszczędnych i pasywnych, ale także przez osoby, które chcą być eko i zadbać o swój komfort życia. W jaki sposób? Ograniczenie potrzeby ogrzewania w połączeniu z wykorzystywaniem energii słonecznej nie tylko pozwala na sporą oszczędność i ogranicza spalanie substancji grzewczych, ale także pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu. Lepszy mikroklimat zapobiega wysuszeniu skóry, a także dba o drogi oddechowe.

W EkoOkna proponujemy okna energooszczędne z PVC, drewna i aluminium, dlatego mamy pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie.

okna energooszczędne

Okna energooszczędne PVC:

StreamLine 76 — te piękne okna charakteryzują się śnieżnobiałą barwą i już w standardzie dają gwarancję, że ciepło zgromadzone w pomieszczeniu nie ucieknie na zewnątrz. BluEvolution 92 — okna dla tych, którzy szukają najlepszych parametrów wymaganych w budownictwie pasywnym.

BluEvolution 92 — okna dla tych, którzy szukają najlepszych parametrów wymaganych w budownictwie pasywnym.

EkoSun — dobry wybór dla ceniących najlepszy stosunek jakości do ceny oraz wysokie parametry techniczne, dobre właściwości termiczne, wysoką klasę wodoszczelności, a także szerokie możliwości konstrukcyjne.

Z kolei okna PVC Ideal 7000 New z technologią „Powerdur Inside”, S9000 z technologią szklenia na sucho STV czy Energeto 8000 z technologią „Ultradur High Speed” to zupełnie nowe podejście do energooszczędności. To także przełom w produkcji okien PVC.

okna energooszczędne

Okna energooszczędne aluminiowe:

MB 86 — to wytrzymały i trwały system, który ma wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Ecofutural — sprawdzi się tam, gdzie liczą się podwyższone normy izolacji termicznej. To nowoczesny, trzykomorowy system okienno-drzwiowy, który pozwala na budowę witryn, okien rozwiernych jedno lub dwuskrzydłowych, okien rozwierno-uchylnych, okien otwieranych do wewnątrz, a także okien typu a Monoblock.

Ferroline — niezastąpiony system podczas renowacji zabytkowych budynków. Doskonała imitacja stalowej stolarki, dzięki specjalnym kształtownikom, których konstrukcja sprawia, że charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Visoglide Plus — składa się z trzykomorowych profili izolowanych termicznie i przeznaczony jest do budowania systemów przesuwnych oraz systemów podnoszono-przesuwnych (z wysokim lub niskim progiem).

okna energooszczędne

Okna energooszczędne drewniane:

Naturo 76 i Naturo 88 — okna, które już w standardzie gwarantują wysoce energooszczędne rozwiązania z zachowaniem klasycznej estetyki drewnianego okna.

Wybór właściwego okna nie należy do najłatwiejszych i zależy od naprawdę wielu czynników. Nie inaczej jest, jeśli zależy nam na oknach energooszczędnych wykonanych w konkretnej estetyce — PVC, aluminium czy drewnianej.

Jeśli zastanawiasz się jakie okna wybrać, skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci dokonać wyboru.

Udostępnij

Zobacz również

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych