Zgodnie z przyjętymi normami dom uznaje się za energooszczędny, jeśli jego roczne zużycie energii nie przekracza 40 kWh/mkw, ale jest większe niż 15 kWh/mkw. Jeśli zapotrzebowanie na energię zużytą do ogrzewania nie przekracza lub jest równe 15 kWh/mkw — jest to już dom pasywny.
Dom energooszczędny powinien minimalizować straty ciepła i oszczędzać energię tworząc zamknięty obieg — poprzez zastosowanie materiałów i stolarki o właściwych parametrach, zastosowanie zoptymalizowanych do potrzeb urządzeń, wykorzystanie naturalnych warunków klimatycznych, słońca i wiatru, do produkcji energii, jak również dostosowanie projektu do położenia nieruchomości.
Poza wykorzystywaniem paneli słonecznych czy turbin wiatru do wytwarzania energii należy odpowiednio zaprojektować rozmieszczenie pomieszczeń — lokując te mieszkalne od strony południowej, a te techniczne — od północy. Dzięki temu można wykorzystać duże przeszklenia i energooszczędne okna do generowania energii od strony południowej, a poprzez brak okien od północy zablokować ucieczkę ciepła na zewnątrz.
Ważne, aby wziąć pod uwagę nie tylko czynnik Uw, ale także rodzaj stolarki okiennej, ilość zastosowanych przeszkleń w oknie oraz obecność ciepłej ramki dystansowej.
StreamLine 76 — piękne śnieżnobiałe okna, które już w standardzie gwarantują, że ciepło zgromadzone w pomieszczeniu nie ucieknie na zewnątrz.
BluEvolution 92 — okna o najlepszych parametrach dostosowanych nawet do wymogów domów pasywnych.
EkoSun — czyli najlepszy stosunek jakości do ceny oraz wysokie parametry techniczne, dobre właściwości termiczne, wysoka klasa wodoszczelności, a także szerokie możliwości konstrukcyjne.
Ideal 7000 New z technologią „Powerdur Inside”, S9000 z technologią szklenia na sucho STV czy Energeto 8000 z technologią „Ultradur High Speed”.
MB 86 — wytrzymały i trwały system o wysokich parametrach izolacji termicznej i akustycznej.
Ecofutural — nowoczesny, trzykomorowy system okienno-drzwiowy, który pozwala na budowę witryn, okien rozwiernych jedno- lub dwuskrzydłowych, okien rozwierno-uchylnych, okien otwieranych do wewnątrz, a także okien typu Monoblock.
Ferroline — system niezastąpiony podczas renowacji zabytkowych budynków. Doskonała imitacja stalowej stolarki oraz bardzo dobre parametry techniczne.
Visoglide Plus — złożony z trzykomorowych profili izolowanych termicznie przeznaczony do budowania systemów przesuwnych oraz systemów podnoszono-przesuwnych (z wysokim lub niskim progiem).
Naturo 76 i Naturo 88 — okna, które już w standardzie gwarantują wysoce energooszczędne rozwiązania z zachowaniem klasycznej estetyki drewnianego okna.
Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i podpowiedzą jakie rozwiązania wybrać.